Erős vállak - workshop

Posztolva: May 4, 2024 • 2 perc • 360 szó

Ajna Jóga - máj. 25. 10:00-13:00

Oszd meg!
Erős vállak - workshop
Fotó: Leonardo Da Vinci / www.lucnix.be

Gyakran úgy érzékelhetjük, hogy a vállaink gyenge pontok. Megpróbálunk például elérni valamit a hátunk mögött, és a kezünk egyszerűen nem jut oda. Sport közben is úgy tapaszalhatjuk, hogy a vállaink sérülékenyebbek. Máskor úgy érezhetjük, a vállak feszülnek, lemerevednek, mintha “a világ súlya” lenne rajtuk.

A váll valójában nagyon erős, és mozgékony is egyben, de néha többet próbál teljesíteni, mint ami a rá eső rész lenne. Előfordul, hogy a mellkas, vagy a hát merev, és mivel ezeket a részeket nehezebb kényszeríteni, a vállunkat erőltetjük. Az is lehet, hogy a váll nem találja a harmóniát a test többi részével, így aztán egymás ellen dolgoznak. A megoldás tehát nem az, ha a vállunkat hibáztatjuk, hanem ha testünk minden részét bevonjuk a mozgásba. A váll ekkor lazíthat, ha sérült volt, lehetőséget adhatunk neki rá, hogy gyógyuljon.

Ha csökkentjük az izomfeszültséget a vállakban, az kihat a karokra, csuklókra, ujjakra, és a nyakra is.

Érdekesség
Mitől olyan mozgékony a kar?

Tudtad-e, hogy a karodat egyetlen ízület köti össze tested többi részével? Ezt az ízületet ki is tudod tapintani, ha akarod, a szegycsontod és a kulccsontod találkozásánál van. Ha ráhelyezed a bal kezed mutató- és középső ujját a jobb kulccsontodra, és végigsimítasz a csonton befelé a tested középvonala felé, egyszer csak elérsz egy kis bukkanóig, mielőtt átérnél a szegycsontra. Ha párszor ide-oda simítod ezt a környéket, megtalálod. Ha most a hüvelykujjadat a szegycsontodra támasztod, a mutató- és középső ujjadat pedig a kulccsontra, és finoman elkezded mozgatni a válladat különöböző irányokba, érezheted, hogy a kulccsont elmozdul a szegycsonthoz képest. Végezd ezt finoman, és máris visszanyerhetsz valamennyit a vállad mozgékonyságából!

Helyreállítani az összhangot

Szerencsére agyunk intelligens, és a megfelelő helyzetben hamar felismeri, mit kellene még bevonnia a mozgásba. Egyszerűen azért, mert harmonikusan mozogni nagyon jó érzés, és agyunk általában igyekszik a jó érzés irányába mozgatni minket. Így ha átlendülünk az akadályon dupla nyereséget könyvelhetünk el: a fájdalom megszűnik, és a mozgás is sokkal nagyobb örömet okoz.

Erre nyújtanak egyedi lehetőséget a Feldenkrais-gyakorlatok.

  • csökkentheted a nyak- és hátfájdalmakat
  • nagyobb mozgástartományt adhatsz a karodnak
  • nagyobb örömet lelhetsz a mozgásban
  • szabadabban lélegezhetsz, ha a vállad és környéke felszabadul

A workshop tudás- és tapasztalati szinttől függetlenül ajánlható.

Időpont

2024. május 25, szombat, 10:00-13:00

Iratkozz fel a hírlevélre!
Események