Laza, mozgékony nyak
Posztolva: November 10, 2024 • 2 perc • 278 szóSzombat délelőtti workshop - Ajna Jóga Stúdió - nov. 23. 10:00-13:00
Sokszor külön-külön gondolkodunk a testrészeinkről, talán azért, mert a szavak szintjén el tudjuk különíteni őket. Hajlamosak vagyunk hibáztatni az egyes testrészeket, fáj a térdem, vállam, nyakam, stb. A valóságban viszont a testrészek együtt léteznek, együtt mozognak, a problémák okai gyakran nem ott vannak, ahol érzékeljük őket.
A nyak például a gerincoszlop része. Azt a részt nevezzük így, amelyik kilóg a vállak közül, és a fejet hordozza, de ettől még a gerinchez tartozik. Így ha esetleg nyak-problémáink lennének, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy a nyakunkkal van baj.
A nyak alátámasztását két csigolya környéke adja (C7-T1 ha szereted az anatómiát 🙂). Ez a környék egy igazi kereszteződés. Itt találkoznak hosszirányban a fej és a medence felől jövő hatások, és keresztirányban a karok felől jövők. Lehet, hogy nyakunk azért szenved minden mozdulatnál, mert az alátámasztás nem elég mozgékony. Ez múlhat a csigolyákon, bordákon, karokon, kezeken.
Ha elkezdjük egyértelműbben érezni ezt az alátámasztást, az az érzésünk támad, hogy a nyak és a fej szinte lebegnek, és a nyakunk mentén az izmok elengedhetnek. Nagyon fontos szerepe van ennek a járásban, egyensúlyban is.
Másrészt a nyaki csigolyák mindegyikéhez tartozik egy megfelelő rész az arcon, a nyak elülső részén (gége, torok, nyelv, ajkak stb.), egészen le a szegycsontig.
Ha ellazítjuk ezeket a részeket, a nyaki csigolyák is lazábbak lesznek, több helyet kapnak. És fordítva, arcunk kifejezőkészsége, szemeink lazasága, légzésünk, hangunk mind pozitívan befolyásolható.
Amire számíthatsz:
A workshop tudás- és tapasztalati szinttől függetlenül ajánlható.
2024. nov. 23, szombat, 10:00-13:00